Aktualności
Katalog biblioteczny PDF Drukuj Email
23.05.17

Dzisiaj klasa VI B surfowała po katalogu bibliotecznym (MAK+). Świetnie sobie poradzili także z wyszukiwaniem na półkach książek znalezionych w katalogu. Dowiedzieli się jak sprawdzić w której bibliotece na terenie gminy Czernica znajduje się książka, ile egzemplarzy jest wypożyczonych, a ile jeszcze dostępnych w bibliotece, jak sprawdzić kiedy wróci książka wypożyczona przez innego czytelnika i czy jest to audiobook. A.S.

altaltalt

Poprawiony ( 23.05.17 )

 
Kamishibai PDF Drukuj Email
22.05.17

Teatrzyk Kamishibai pozyskał nowych wielbicieli. Tym razem to grupa „Zerówkowiczów” zachwyciła się tym prostym, a jednocześnie wiele mówiącym teatrem. Uczniowie zapoznali się z przygodami pieska Marudka. B.H.

altaltalt


 
Kino w Bibliotece PDF Drukuj Email
22.05.17

W ostatni piątek biblioteka przemieniła się w salę kinową. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy mogli chłonąć atmosferę filmu, za który odtwórca głównej roli zdobył Oskara. Po seansie miłośnicy kinematografii oddali się refleksji nad etyką zawodu pisarza. A pretekstem do tego była zekranizowana biografia autora Śniadanie u Tiffany'ego: na ile pisarz może ingerować w życie swych bohaterów, czy pisarza możemy jako czytelnicy oczekiwać od niego prawdomówności? A.S.

alt

Poprawiony ( 22.05.17 )

 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
18.05.17

Dzisiaj odbyło się pasowanie na czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej Fila nr 2 w Chrząstawie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej w Chrząstawie W. Uczniowie najpierw obejrzeli filmik z wesołym Franklinem, a później wytężali umysły przy zagadkach i quizach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawka książek zniszczonych i tych niedawno kupionych. Dzieci szybko odnalazły różnice w ich wyglądzie i solennie obiecały nie przykładać reki do niszczenia książek. Nie zabrakło też pamiątkowych dyplomów i książeczek. Miejmy nadzieję, że zapał czytelniczy młodych ludzi nie zgaśnie w przyszłości. B.H

altaltaltaltaltalt


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 61