Aktualności
Jesienne jeżyki PDF Drukuj Email
14.10.13

„Idzie jeż, idzie jeż może ciebie pokłuć też...” Wiersze o jeżyku były inspiracją do zajęć z dziećmi ze świetlicy szkolnej, które odbyły się w poprzednim tygodniu. Efekty były tak wspaniałe, że młodzi artyści postanowili nie rozstawać się ze swoimi dziełami.altaltalt

Poprawiony ( 16.10.13 )

 
Teatr w Chrząstawie PDF Drukuj Email
07.10.13

„Fotograf” (w konwencji kina niemego) oraz „Jerzy nieuczesany jak należy” (na podstawie wiersza Brzechwy) to tytuły przedstawień, które obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrząstawie. Wszystko to dzięki uprzejmości Wrocławskiego Teatru Na Bruku. Bardzo liczną widownię pomieściła świetlica wiejska, za której użyczenie bardzo dziękujemy. Czekamy niecierpliwie na następne spotkanie, szczególnie, że zapowiedziano nam premierę!

altaltalt

 


 
Nauczę się – wykorzystam PDF Drukuj Email
07.10.13

W sobotę 5 października odbyły się w bibliotece warsztaty z bukieciarstwa organizowane przez Towarzystwo Miłośników Chrząstawy. Tematem spotkania były wiązanki i bukiety okolicznościowe, które mogą uświetnić każdą uroczystość, począwszy od chrzcin czy imienin poprzez komunie, śluby, wesela. Panie do zaczerpnięcia pomysłów wykorzystały również literaturę znajdującą się w bibliotece ale największą skarbnicą pomysłów była florystka pani Kazimiera Wilczyńska.

altaltalt


 
Spotkanie z przedszkolakami PDF Drukuj Email
05.10.13

Wiersze „Na straganie”Jana Brzechwy oraz „Warzywa” Juliana Tuwima były tematem przewodnim spotkanie z klasą „0” Dzieci bardzo chętnie wysłuchały wierszy i nawet nauczyły się jednego na pamięć. Później był mały test ze znajomości warzyw, a na koniec każde z dzieci pokolorowało swoje ulubione warzywo.

altaltalt


 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 69