Aktualności
"Czy słuchanie to czytanie?" PDF Drukuj Email
12.03.13

Na kolejnych spotkaniach z książką „mówioną” w bibliotece dzieci poznały gatunki ptactwa domowego. Pomógł im w tym wiersz Juliana Tuwima „Ptasie plotki”. Na koniec zrobiły kolorowego koguta, którego zabrakło w utworze. Dzieci ustaliły, że to on rządzi na podwórku.

altaltalt

 

Poprawiony ( 12.03.13 )

 
Lekcje w bibliotece PDF Drukuj Email
08.03.13

Nadszedł czas powtórek i przygotowań do testów, egzaminów i matur. My również staramy się pomóc uczniom, w każdy możliwy sposób. Jako pierwsi przybyli uczniowie klasy III gimnazjum. Ćwiczyli wyszukiwanie informacji w słownikach i encyklopediach. Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej myśląc o czekającym ich niedługo (niecały miesiąc) teście, sprawdzali swoje umiejętności z języka polskiego i historii za pomocą dwóch quizów. Z kolei uczniowie klasy IV rozpoczęli przygotowania do obchodu Świąt Wielkanocnych poprzez zapoznanie się z polskimi tradycjami i obrzędami związanymi z tym okresem. Pomogła nam w tym książka Ewy Ferenc „Polskie tradycje świąteczne” Chociaż tematy lekcji różniły się od siebie, wszystkie spotkania miały wspólną cechę, a mianowicie, kończyły się krótką projekcją filmową.

altaltaltalt

Poprawiony ( 08.03.13 )

 
UWAGA ZMIANY PDF Drukuj Email
04.03.13

ZMIANY GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI

WYCHODZĄC NA PRZECIW POTRZEBOM CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI W CHRZĄSTAWIE, KTÓREJ WIĘKSZOŚĆ STANOWIĄ UCZNIOWIE TUTEJSZEJ SZKOŁY POSTANOWIONO WYDŁUŻYĆ GODZINY PRACY W PLACÓWCE.

OD 1 MARCA BIBLIOTEKA JEST CZYNNA OD GODZINY 8 RANO.

Poprawiony ( 05.03.13 )

 
"Czy słuchanie to czytanie?" PDF Drukuj Email
04.03.13

O tym, że razem można więcej dokonać przekonały się dzieci podczas ostatnich zajęć w bibliotece. Tematem ostatnich dwuch spotkań był wiersz "Rzepka" Juliana Tuwima. Ten wesoły wiersz pokazuje walory pracy zespołowej. Na zakończenie spotkań (już tradycyjnie) uczestnicy wykonali sympatyczne żabki.

altaltaltalt

Poprawiony ( 04.03.13 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 64