Aktualności
Spotkania w bibliotece PDF Drukuj Email
26.09.13

Już przed wakacjami poinformowaliśmy najmłodszych czytelników o konkursie „ Zosia z ulicy Kociej. Na wakacjach” ogłoszonym przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Kilkoro dzieci przeczytało książkę i postanowiło wziąć udział. Zadanie okazało się dosyć trudne i konieczne były spotkania w bibliotece, które miały na celu przypomnienia sobie fragmentów książki, czy chociażby imion głównych bohaterów. Wszystkie prace zostały wysłane do wydawnictwa i już tylko pozostało nam trzymać kciuki za uczestników.

altalt


 
Narodowe Czytanie PDF Drukuj Email
09.09.13

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Nasza Gmina również podjęła się udziału w tej ze wszech miar szlachetnej akcji popularyzacji czytelnictwa. Trud organizacji spadł na Szkołę w Kamieńcu Wrocławskim i Biblioteki z terenu Gminy Czernica. Tegoroczna odsłona akcji miała miejsce 7 września i popularyzowała twórczość Aleksandra Fredry. Spotkanie uświetnili swoją obecnością oraz pokazem prawdziwie aktorskich możliwości m.in.: posłanka na Sejm RP Ewa Wolak, Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Włodzimierz Chlebosz, Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Jagielski, Inspektor Oświaty Maria Kozakiewicz, dyrektorzy szkół, radni, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.

altaltaltaltaltalt


 
Remont w bibliotece PDF Drukuj Email
19.07.13

Od 29 lipca rozpoczyna się remont biblioteki

 

w Chrząstawie.

 

Przewidywany termin zakończenia prac to

 

7 sierpnia.

 

Za utrudnienie przepraszamy!

Poprawiony ( 19.07.13 )

 
Urlop! PDF Drukuj Email
08.07.13

Uwaga!

Od 22 lipca do 19 sierpnia 2013r.

Biblioteka będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 9-17 oraz środy od 8-12

W poniedziałki i piątki będzie nieczynna

Poprawiony ( 09.07.13 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 68 z 76