Aktualności
Lekcje w bibliotece PDF Drukuj Email
03.12.13

„Legendy polskie” Wandy Chotomskiej były tematem lekcji dla klasy II A. Dzieci wysłuchały audiobooka z utworami i rysowały piękne ilustracje do wybranej legendy.

 

Bezpieczny Internet to temat lekcji dla klasy IV szkoły podstawowej, którą przeprowadzamy na początku roku szkolnego. W naszej bibliotece (wg wewnętrznego regulaminu) z Internetu mogą samodzielnie korzystać uczniowie klasy IV, a młodsze dzieci tylko pod opieką osoby dorosłej dlatego tak duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci w sieci.

altaltaltalt


 
Pszczoły w bibliotece PDF Drukuj Email
02.12.13

W piątek 29 listopada w naszej bibliotece odbyło się spotkanie nt: Przydatności pszczół. Uczestnikami byli uczniowie klasy piątej tutejszej szkoły podstawowej. Prelegentem była Pani Dorota Ziobro Kierownik DODR we Wrocławiu. Młodzież zaznajomiła się z wieloma ciekawymi wiadomościami na temat tego jakże pożytecznego owada i utwierdziła się w przekonaniu jak ważna jest jego ochrona. Już Albert Einstein pisał: Jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną cztery lata istnienia. Te ważne słowa na pewno długo pozostaną w pamięci uczestników.

Dużym walorem spotkania oprócz ciekawej prezentacji multimedialnej była degustacja różnych rodzajów miodów, szczególne tych mniej znanych jak : wrzosowy czy z przegorzanu.


altaltalt

Poprawiony ( 02.12.13 )

 
Spotkaj Misia w Bibliotece PDF Drukuj Email
28.11.13

Przedstawiamy efekty żmudnej pracy uczestników projektu „Spotkaj Misia w Bibliotece”. Ogółem w akcji wzięło udział ok 170 dzieci.

altaltaltaltaltalt


 
Spotkaj Misia w Bibliotece PDF Drukuj Email
28.11.13

W środę 27 listopada trzecie klasy kończyły tygodniowe obchody Dnia Pluszowego Misia, które w naszej bibliotece miały tytuł ”Spotkaj Misia w Bibliotece”. Dla nich również przygotowano pokaz filmowy, zagadki i zadania oraz poczęstunek. Bohaterem tego dnia był Kubuś Puchatek i na zakończenie uczniowie stworzyli swoją mapę stumilowego lasu, w którym zamieszkał Kubuś i jego przyjaciele.

altaltaltaltaltalt


 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 73 z 84