Aktualności
"Czy słuchanie to czytanie?" PDF Drukuj Email
25.01.13

Wiersz "W aeroplanie" Juliana Tuwima był tematem przewodnim naszego kolejnego spotkania w bibliotece. Dzieci chętnie wysłuchały tego wesołego utworu, a na koniec zrobiły  sympatyczne bałwanki.

altaltaltalt


 
"Czy słuchanie to czytanie?" PDF Drukuj Email
21.01.13

"Dwie pieczenie na jednym ogniu..."

Rozpoczął się rok poświęcony pamięci Juliana Tuwima i dlatego my też postanowiliśmy przybliżyć postać tego wybitnego poety. Najmłodsi czytelnicy od pierwszych styczniowych spotkań  słuchali wierszy poety, a dla wszystkich czytelników zorganizowano tematyczną wystawkę. Na pierwszy rzut poszła "Samochwała", jakże zabawny, a jednocześnie mądry wiersz.

Ponieważ w styczniu obchodzimy święto Babć i Dziadków to nasze prace plastyczne były im poświęcone. Jak wspaniałe laurki wykonały dzieci widać na zdjęciach. Ja również przyłączam się do tych gorących życzeń dla naszych kochanych dziadków. STO LAT!!!

Wbrew przysławiu nam się udało upiec dwie pieczenie.

altaltalt

Poprawiony ( 21.01.13 )

 
Wesołych Świąt ! PDF Drukuj Email
17.12.12

Poprawiony ( 31.01.13 )

 
"Czy słuchanie to czytanie?" PDF Drukuj Email
17.12.12

"Wększym szczęściem jest dawać niż brać..."

W piątek  14 grudnia i  poniedziałek 17 grudnia dzieci ze świetlicy szkolnej jak zawsze licznie stawiły się w bibliotece na zajęcia z cyklu "Czy słuchanie to czytanie?" Bohaterem tych spotkań był mały Krzyś z opowiadania Ewy Stadtmuller "Trzy gwiazdki szczęścia". Dzieci podobnie jak bohater powieści , przekonały się jak cudownie jest dawać szczęście innym. Na zakończenie wykonału małe choineczki z szyszek, które mają stać się prezentami i uszczęśliwić obdarowanych.

altaltaltalt

Poprawiony ( 17.12.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 następna > ostatnia >>

Strona 73 z 76