Aktualności
Filcowanie c.d. PDF Drukuj Email
22.11.12

Jak można się pozytywnie zakręcić... Oto przykład Pań, które zaraziły się pasją filcowania i postanowiły zgłębić metodę "na sucho". Igiełki poszły w ruch i efekty widać na zdjęciach. Przy okazji przypomniały sobie technikę robienia szydełkiem pięknych gwiazdek - śnieżynek. Fajny i pracowity był ten czwartek w bibliotece.

altaltaltalt

Poprawiony ( 22.11.12 )

 
"Czy słuchanie to czytanie?" PDF Drukuj Email
19.11.12

"Proszę Państwa oto miś..." część 1

W piątek 16 listopada rozpoczeliśmy w biblitece przygotowania do Światowego Dnia Misia. Uczniowie klas IB i IIA zapoznali sie z misiami, postaciami różnych książek, po czym własnoręcznie zrobiły ulubionego zwierza. Podobnie było w poniedziełak 19 listopada. Tym razem uczniowie Klas IA i IIB wysłychali fragmentów książek i zrobiły podobizny misiów, najpierw jednak opowiadały o swoim ulubionym misiu. Wszystkie prace zostały wywieszone w gablocie bibliotecznej.

altaltalt

altalt

Poprawiony ( 19.11.12 )

 
"Nauczę się -wykorzystam" PDF Drukuj Email
09.11.12

 

Filcowanie(z j.niemieckiego) a po polsku spilśnianiejest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Najstarsze wiadomości na temat tej techniki pochodzą już z okresu neolitu. Filcu używano w Skandynawii, na Syberii jak również w starożytnym Rzymie i Grecji. Dzisiaj metoda spilśniania runa owczego odchodzi w niepamięć dlatego w ramach Projektu „Nauczę się - wykorzystam”, pani Alicja Krasny pokazała nam cudowny świat filcu. Spotkanie odbyło się w czwartek i trwało ponad 4 godziny. Był to czas spędzony bardzo owocnie i uczestniczki wyszły bardzo zadowolone. Oprócz zapoznania się z historią , techniką czy materiałami potrzebnymi do filcowa każda z pań własnoręcznie wykonała różne ozdoby jak kolczyki, bransoletki czy broszki. Tego typu warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem i uczestniczą w nim panie z terenu całej naszej gminy. Czekamy niecierpliwie na następne spotkania.

altaltaltaltaltalt

 

Poprawiony ( 09.11.12 )

 
"Czy słuchanie to czytanie?" PDF Drukuj Email
09.11.12

Dziś słuchaliśmy "Legend polskich", a konkretnie legendy o Warsie i Sawie. Wiemy już skąd Warszawa wzięła swoją nazwę. I chociaż cała historia była trochę przerażająca to najważniejsze, że dobrze się skończyła.

 altaltalt

Poprawiony ( 16.11.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 77