Aktualności
Kino w Bibliotece PDF Drukuj Email
22.05.17

W ostatni piątek biblioteka przemieniła się w salę kinową. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy mogli chłonąć atmosferę filmu, za który odtwórca głównej roli zdobył Oskara. Po seansie miłośnicy kinematografii oddali się refleksji nad etyką zawodu pisarza. A pretekstem do tego była zekranizowana biografia autora Śniadanie u Tiffany'ego: na ile pisarz może ingerować w życie swych bohaterów, czy pisarza możemy jako czytelnicy oczekiwać od niego prawdomówności? A.S.

alt

Poprawiony ( 22.05.17 )

 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
18.05.17

Dzisiaj odbyło się pasowanie na czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej Fila nr 2 w Chrząstawie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej w Chrząstawie W. Uczniowie najpierw obejrzeli filmik z wesołym Franklinem, a później wytężali umysły przy zagadkach i quizach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawka książek zniszczonych i tych niedawno kupionych. Dzieci szybko odnalazły różnice w ich wyglądzie i solennie obiecały nie przykładać reki do niszczenia książek. Nie zabrakło też pamiątkowych dyplomów i książeczek. Miejmy nadzieję, że zapał czytelniczy młodych ludzi nie zgaśnie w przyszłości. B.H

altaltaltaltaltalt


 
Kino w Bibliotece PDF Drukuj Email
16.05.17

W najbliższy piątek rozpoczynamy co miesięczny cykl

Kino w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy !

 

alt

 

Poprawiony ( 16.05.17 )

 
Kamishibai PDF Drukuj Email
16.05.17

Nasza przygoda z teatrzykiem Kamishibai rozpoczęła się przedstawieniem dla grupy przedszkolnej z Zespołu Szkół w ChrząstawieW. Pięciolatki uczestniczyły w przedstawieniu „Szukając Marudka” Zauroczenie tym papierowym teatrem, któremu uległy bibliotekarki, udzieliło się również dzieciom. Przedszkolaki pokochały bohaterów opowieści i już omówiliśmy się na następne spotkanie. B.H.

altaltalt


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 64